FAQ - architekt wnętrz we Wrocławiu

Tutaj znajdziesz odpowiedź na najczęściej zadawane pytania dotyczące nawiązania współpracy z projektantem wnętrz. Jeśli nie znajdujesz tu odpowiedzi na swoje wątpliwości, zadzwoń: 502 059 665 lub napisz: biuro@trykowskastudio.pl Chętnie odpowiem!

 

Jak zacząć współpracę z projektantem wnętrz?

Na początku należy umówić się na bezpłatne spotkanie. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 502 059 665 lub napisać maila na adres biuro@trykowskastudio.pl. Dojeżdżam do Klienta na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska w pasujący Klientowi dzień i godzinę, także w weekendy i wieczorami. Pierwsze spotkanie jest niezobowiązujące – Klient przedstawia swoje oczekiwania, ja opowiadam jak wygląda współpraca. Po spotkaniu przedstawiam wycenę na potrzebny zakres prac i wzór umowy. Jeśli Klient jest chętny na współpracę, podpisujemy umowę i zaczynamy!

Jak przygotować się na pierwsze spotkanie z projektantem wnętrz?

Najczęściej Klient wie, co chce zmienić lub urządzić – czy to jest remont wybranego pomieszczenia czy urządzenie mieszkania w stanie deweloperskim, czy jeszcze inny rodzaj prac. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki zakres projektu jest potrzebny: czy projekt kompleksowy z nadzorem, czy tylko koncepcja rozmieszczenia sprzętów, a może dobór kolorów lub wyznaczenie punktów elektrycznych takich jak gniazda? Jeżeli Klient dysponuje rzutami pomieszczeń, na przykład otrzymanymi od dewelopera, jest to bardzo przydatne. W innym razie takie pomiary wykonuje projektant. Dobrze jest już określić główne założenia czy oczekiwania od nowego wnętrza, dotyczące potrzebnych funkcjonalności oraz ulubionego stylu.

 

Jak długo trwa zaprojektowanie wnętrza?

Czas trwania prac projektowych zależy oczywiście od metrażu projektowanej przestrzeni i jej charakteru. Dla przykładu projekt średniej wielkości łazienki zajmuje około 6 tygodni, podobnie kuchnia. Pomieszczenia mieszkalne jak sypialnia czy salon to jakieś 4 tygodnie pracy. Jeżeli do zaprojektowania jest całe mieszkanie lub dom, można założyć około 2 – 3 miesięcy. Wiele w tej kwestii zależy od Klienta: czy będzie miał wiele uwag, wiele zmian, pomysłów.

 

Czy projektant wnętrz narzuci mi swoją wizję?

Wiem, że jest to jedna z obaw klientów. Rzeczywiście zdarza się, że niektórzy projektanci usilnie przekonują klientów do swoich pomysłów, gdyż zależy im na wyróżniającym się portfolio. Ja jednak tak nie działam, bo nie projektuję dla siebie! Moim zadaniem jako projektanta jest poznać upodobania, potrzeby i możliwości Klienta, by połączyć je w jedną całość o przemyślanej funkcji, spójnej estetyce i rozsądnym budżecie.

 

Czy na podstawie otrzymanego projektu wykonawca będzie mógł zrealizować prace wykończeniowe?

W zależności od zamówionego zakresu prac projektowych, Klient otrzyma koncepcję wykończenia lokalu lub projekt wykonawczy. Sama koncepcja przedstawia ogólne rozmieszczenie sprzętów, propozycje kolorystyczno-materiałowe, ale dokładne ustalenia z wykonawcą i wybór materiałów wykończeniowych należą do Klienta. Projekt wykonawczy, jak sama nazwa wskazuje, zawiera wytyczne dla wykonawcy począwszy od układu ścian i sufitów podwieszanych, przez instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne, dokładne rysunki wykończenia ścian i podłóg, a skończywszy na rysunkach zabudów meblowych.

 

Skąd wezmę ekipę do realizacji projektu?

Współpracuję z kilkoma ekipami wykonawczymi z Wrocławia, które mogę polecić Klientowi. W swoich kontaktach mam zarówno ekipy budowlane zajmujące się wykończeniem kompleksowo, ale także ekipy branżowe. Również jeśli chodzi o sprzedaż wyposażenia wnętrz i realizację indywidualnych projektów (mebli, tkanin, dekoracji, itp.) posiadam sprawdzoną bazę kontaktów, sukcesywnie rozszerzaną. Często Klient ma swoją ekipę, ulubione sklepy, sprawdzonych wykonawców – oczywiście z nimi tak samo współpracuję, by rezultatem była udana realizacja i zadowolenie Klienta.

 

Inwestor zastępczy z WrocławiaCzym jest inwestor zastępczy?

Inwestor zastępczy zajmuje się realizacją projektu na rzecz Klienta, odciążając go od spotkań z wykonawcami, podpisywania indywidualnych umów, dbania by na budowie nie brakło materiałów, a terminy wszystkich dostawców były idealnie zsynchronizowane. Inaczej jest to realizacja pod klucz, ale wolę pojęcie inwestor zastępczy, gdyż w tym przypadku realizuję całkowicie indywidualny projekt. Większość firm, które oferuje wykończenia pod klucz, pracuje na gotowych katalogach materiałów wykończeniowych i szablonach projektów. Takie wnętrza tracą na swej indywidualności, na której nam – Klientowi i Projektantowi – najbardziej zależy!

 

Inwestor zastępczy we WrocławiuDla kogo jest inwestor zastępczy?

Inwestor zastępczy lub inaczej indywidualna realizacja pod klucz to usługa powstała głównie z myślą o Klientach inwestycyjnych, którzy chcą wykończyć wnętrze pod sprzedaż, wynajem lub mają lokal usługowy. Oprócz nich usługę inwestora zastępczego doceni każdy, kto czuje się przytłoczony mnogością spraw, nad którymi trzeba sprawować pieczę podczas realizacji wnętrza. Pamiętaj, że wszystkie moje projekty są indywidualne, przygotowywane tylko dla tego jednego Klienta i tak samo niepowtarzalne jest wykończenie pod klucz.